Menu

Wypadek na przejeździe kolejowym w okolicach Grodziska Wielkopolskiego.

fot. Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o. fot. Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o.

W dniu dzisiejszym około godziny 12:17 pociąg numer 77333 relacji Wolsztyn – Wągrowiec jadący w kierunku Poznania, obsługiwany autobusem szynowym SA134-008 uderzył w ciągnik rolniczy z dwoma przyczepami na przejeździe kolejowym kategorii B.

Według pierwszych informacji sygnalizacja świetlna oraz rogatki na przejeździe były sprawne. Do zdarzenia doszło pomiędzy Ruchocicami a Grodziskiem Wielkopolskim. W pociągu podróżowało około 30 osób. W wyniku wypadku lekko rannych zostało siedmiu pasażerów. Sześć osób zostało opatrzonych przez służby medyczne na miejscu, jedna osoba została przewieziona do szpitala w Grodzisku Wielkopolskim (po szczegółowych badaniach została wypuszczona do domu). Za pociąg uruchomiona została autobusowa komunikacja zastępcza. Utrudnienia w ruchu pociągów pomiędzy Grodziskiem Wielkopolskim a Wolsztynem mogą potrwać do godzin wieczornych.

Bardzo poważnie uszkodzony został autobus szynowy SA134-008, który w wyniku wypadku będzie wyłączony z ruchu najprawdopodobniej przez kilka miesięcy. Poniżej zdjęcia uszkodzonego autobusu szynowego SA134-008.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę