Menu

Prezes PKP CARGO z dyrektorem CER o regulacjach unijnych dot. przewoźników kolejowych

fot. Patryk Farana fot. Patryk Farana

Kwestie regulacji unijnych w sprawie redukcji hałasu na kolei oraz działań w zakresie wyrównywania zasad funkcjonowania przewoźników kolejowych i drogowych były głównym tematem rozmów Prezesa Zarządu PKP CARGO Macieja Libiszewskiego z Dyrektorem CER Liborem Lochmanem. PKP CARGO zapewnia, że zwiększa swoje zaangażowanie w rozwiązywaniu istotnych spraw dla transportu kolejowego w Europie.

Spotkanie z Liborem Lochmanem, Dyrektorem Wykonawczym CER (Wspólnoty Europejskich Kolei i Zarządców Infrastruktury), kluczowej w sprawie lobbowania na rzecz transportu kolejowego w UE organizacji kolejowej w Europie, odbyło się 4 kwietnia w siedzibie PKP CARGO w Warszawie.

Przedmiotem rozmów były kwestie organizacyjne i merytoryczne udziału Prezesa Macieja Libiszewskiego w zaplanowanej na 3 maja br. konferencji w Brukseli. Konferencja, w której uczestniczyć będzie także unijna komisarz ds. transportu Pani Violeta Bulc, ma dotyczyć problematyki związanej z projektem regulacji w sprawie redukcji hałasu w transporcie kolejowym (TSI Hałas).

Przedyskutowano również kluczową dla konkurencyjności PKP CARGO kwestię relacji droga–kolej, w związku z planowaną w najbliższych tygodniach publikacją tzw. Pakietu Mobilności. W skład Pakietu ma wejść 8 regulacji unijnych, w tym rewizja w sprawie dyrektywy dotyczącej eurowiniet, bezpośrednio związana z kwestią dostępności do infrastruktury transportowej. Chodzi o doprowadzenie do wyrównania zasad funkcjonowania przewoźników kolejowych i drogowych na otwartym rynku Unii Europejskiej.

To ważne spotkanie po raz kolejny podkreśla aktywność działań Zarządu PKP CARGO na rzecz budowy silnej pozycji Spółki na europejskim rynku transportowym.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę