Menu

Lepsza podróż pociągiem z Tarnowa do Nowego Sącza i Krynicy

fot. PKP PLK S.A. fot. PKP PLK S.A.

Małopolskie atrakcje turystyczne na południu województwa w okolicach Nowego Sącza, Krynicy i Muszyny będą bardziej dostępne. Inwestycje PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za 50 mln zł ułatwią podróże z Tarnowa w stronę Muszyny, poprawią jakość trasy, obsługę podróżnych oraz bezpieczeństwo ruchu kolejowego.

Jeszcze w tym roku ruszą prace na odcinku Grybów – Kamionka Wielka. Ich efekty odczują pasażerowie na stacji Ptaszkowa oraz przystanku Mszalnica. Na odnowionych peronach będą wiaty, ławki, nowe czytelne oznakowanie oraz tablice informacyjne. Będzie dostępność dla osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się i niedowidzących m.in. zapewniony system oznakowania dotykowego w postaci elementów ostrzegawczych od głównego wejścia na teren stacji przystanku do wszystkich peronów.

22 przejazdy - wyższy poziom bezpieczeństwa i sprawniejsza komunikacja

Prace, obejmujące 22 przejazdy kolejowo-drogowe m.in. w Grybowie, Ptaszkowej, Białej Wyżnej, Mszalnicy - zwiększą poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu kolejowego i drogowego. Umożliwią płynniejszy ruch pociągów (bez konieczności zwolnień), a nowa jezdnia usprawni przejazd samochodów i ruch pieszy. Prace PLK na trasie Tarnów – Muszyna, obejmą łącznie ok. 19 km torów.

5 wiaduktów – bezpiecznie i sprawnie nad drogami

Sprawniejszy ruch pociągów oraz samochodów i wzrost bezpieczeństwa zagwarantuje również przebudowa 5 wiaduktów, w tym nad drogą krajową w Grybowie i w Siołkowej oraz nad drogą gminną w Grybowie i w Kamionce Wielkiej, a także 26 innych obiektów inżynieryjnych między Grybowem a Kamionką Wielką.

Roboty na torach rozpoczną się w sierpniu 2017 r. i zakończą w 2018 r.

Dziś, 5 maja br., PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z firmą Skanska za blisko 47 mln z (netto) na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych na odcinku Grybów – Kamionka Wielka.

W kwietniu PLK podpisały umowę za ponad 3,8 mln zł na zaprojektowanie i wykonanie robót na wiadukcie w Nowym Sączu. Prace na obiekcie rozpoczną się w październiku br. Zadania realizowane są w ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 96 na odcinku Tarnów – Muszyna” i finansowane ze środków budżetowych.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę