Menu

Specjalny pociąg PKP Intercity z pielgrzymami wyruszył do Lourdes

fot. www.intercity.pl fot. www.intercity.pl

Wczoraj w godzinach wieczornych ponad 300 osób wyruszyło pociągiem PKP Intercity do sanktuarium w Lourdes. Pielgrzymka Chorych, Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin wyjechała z dworca w Katowicach. Pomocy na peronie oraz w pociągu udzielili pracownicy PKP Intercity, WARS oraz wolontariusze. Skład pokona w sumie około 5 tys. km.

Pociągiem podróżują m.in. osoby chore, niepełnosprawne oraz starsze, które jadą do sanktuarium w Lourdes, by pomodlić się o zdrowie. Skład jest zestawiony z 14 wagonów, w tym jednego konferencyjnego, gdzie do każdego dedykowany do pomocy pielgrzymom jest pracownik WARS. W całym pociągu do dyspozycji podróżnych jest 360 miejsc. Wyjazd zorganizowała Diecezja Katowicka w związku z II Archidiecezjalną Pielgrzymką Chorych, Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin.

Specjalny pociąg odjechał 8 maja 2017 roku z dworca w Katowicach przed godziną 21:00. Na miejsce w Lourdes dojedzie 10 maja około południa. W drugą stronę skład wyruszy 14 maja o 19:00, by w Polsce do stolicy Śląska dojechać 16 maja po godzinie 9:00 rano. Pociąg pokona w jedną stronę ok. 2,5 tys. km. Jego trasa prowadzić będzie przez Niemcy. PKP Intercity już po raz drugi pomaga w organizacji pielgrzymki do francuskiego sanktuarium w Lourdes. Dwa lata temu składem podróżowało ponad 400 osób.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę