Menu

Regularne przewozy parowozami – już od 15 maja!

fot. Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o. fot. Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o.

Cierpliwość wszystkich miłośników parowozów została wynagrodzona. Po trzech latach Koleje Wielkopolskie przywracają regularnie kursujące pociągi prowadzone trakcją parową z Wolsztyna do Leszna oraz z Wolsztyna do Poznania.

Linia kolejowa do Wolsztyna – popularna pod względem turystycznym, zarówno wśród Wielkopolan, jak i gości z kraju oraz z zagranicy. Badania oraz sygnały płynące od pasażerów wskazują, że nieprzerwanie od wielu lat mnóstwo osób podróżuje do jedynej na świecie, czynnej Parowozowni w Wolsztynie, obchodzącej w tym roku 110-lecie istnienia. Dlatego też, od 2011 roku, KW jako jedyny przewoźnik na tej linii, zapewnia podróżnym szybki i bezpieczny dojazd do Wolsztyna. Dziś KW informuje, że dzięki staraniom poczynionym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego Spółka ponownie będzie prowadzić regularne, codzienne przewozy pasażerów pociągami prowadzonymi przez parowozy.

Pociągi te pojawią się w rozkładzie jazdy już od 15 maja 2017 roku na dwóch liniach Kolei Wielkopolskich:

Wolsztyn – Leszno: cztery pociągi dziennie kursujące w dni robocze,

Wolsztyn – Poznań: cztery pociągi dziennie kursujące w soboty.

Pociągi prowadzone przez zabytkowe parowozy wyruszą na tory dzięki doskonałej współpracy, powstałej w 2016 roku, Instytucji Kultury Parowozowni Wolsztyn – właściciela wolsztyńskich parowozów i kompleksu zabytkowej parowozowni tj. PKP Cargo oraz samorządów miasta Wolsztyna, powiatu wolsztyńskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Instytucja Kultury Parowozowni Wolsztyn zapewnia, że pociągi w trakcji parowej będą posiadały odpowiednie wagony, zapewniające pasażerom porównywalny do tradycyjnych pociągów standard i komfort podróżowania.

Rozkład jazdy znajdziecie na stronie internetowej Kolei Wielkopolskich.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę