Menu

Kraków Główny wynajęty w 100%

fot. PKP S.A. fot. PKP S.A.

Dworzec Kraków Główny, stanowiący jeden z najnowocześniejszych obiektów PKP S.A., jest w pełni skomercjalizowany. Spółka zawarła 4 nowe umowy najmu na ostatnie wolne lokale w obiekcie.

Wśród nowości na dworcu pojawił się sklep z odżywkami i suplementami diety tanieodżywki.pl. Jest to oferta adresowana do miłośników sportu i aktywnego wypoczynku. Kolejny nowy punkt na mapie dworca to całodobowe centrum poligraficzne kopia.pl. Oferuje ono wydruk wizytówek, broszur, materiałów szkoleniowych, zaproszeń. W punkcie realizowana jest również usługa nadania i odbioru przesyłek kurierskich DPD.

Do grona najemców dołączyło ostatnio biuro nieruchomości OLD Galicia. Firma ta zarządza rozległą bazą apartamentów na wynajem, oferuje noclegi dla turystów, zapewniając kompleksową obsługę gościa 24/7 oraz usługi towarzyszące tj. sprzątanie, pranie, transport gościa.

W najbliższym czasie zostanie otwarty ostatni z niezagospodarowanych lokali - restauracja Polskie Smaki, położona w sąsiedztwie globusa, znanego miejsca spotkań na dworcu. Polskie Smaki urozmaicą ofertę gastronomiczną na dworcu o menu bazujące na tradycyjnych polskich i regionalnych potrawach. Pomysłodawcą konceptu jest lokalny restaurator prowadzący m.in. znaną i cieszącą się uznaniem restaurację Czerwone Korale w Krakowie.

Nowy dworzec Kraków Główny został otwarty w 2014 r. Położony jest pod peronami, łącząc Galerię Krakowską z Dworcem Autobusowym. Powierzchnia handlowo-usługowa wynosi 4 300 m2. Wśród głównych najemców znajdują się Biedronka, Apteka Super-Pharm, Matras, Toysbox, Burger King. Pod względem atrakcyjności oferty i design wyróżniają się sklepy The Secret Soap Store - polski producent kosmetyków naturalnych, Paese - polska marka kosmetyków kolorowych, EM Men’s Accessorize stworzony przez młodych prężnie działających przedsiębiorców, którzy postawili na modę męską i w krótkim czasie zyskali wielu fanów wśród blogerów modowych.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę