Menu

Podsumowanie warsztatów kreatywnych w Bolesławcu

fot. Bartłomiej Banaszak fot. Bartłomiej Banaszak

Wczoraj odbyły się warsztaty kreatywne dotyczące planowanej modernizacji dworca w Bolesławcu. W spotkaniu zorganizowanym przez PKP S.A. we współpracy z Urzędem Miasta Bolesławiec wzięli udział m.in. podróżni, mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, miejscowego biznesu i osoby niepełnosprawne. Każdy z obecnych miał szansę przedstawienia swoich oczekiwań względem przyszłej inwestycji.

Uczestnicy warsztatów zapoznali się z zakresem planowanego przez PKP S.A. przedsięwzięcia, jak i węzła przesiadkowego, które chce wybudować Miasto w ramach programu Interreg Europe. Następnie wzięli udział z badaniu preferencji oraz dyskusji. Podczas warsztatów uczestnicy zostali podzieleni na mniejsze grupy, w których rozmawiali o najważniejszych z ich punktu widzenia funkcjonalnościach na dworcu. Zwracano uwagę na zapewnienie pełnej dostępności dla wszystkich pasażerów, w tym osób starszych, podróżujących z małymi dziećmi i osób niepełnosprawnych. Zauważono potrzebę stworzenia miejsc postojowych typu kiss&ride oraz zadaszonych i monitorowanych parkingów dla rowerów.

Jednym z rozwiązań postulowanych podczas wczorajszego spotkania było połączenie możliwości pasażerskiej informacji kolejowej z informacją i obsługą przewoźników autobusowych. Zaproponowano także, aby w budynku dworca pojawiła się mała gastronomia.

- Udział w warsztatach lokalnej społeczności, w tym także osób niepełnosprawnych i starszych oraz przedstawicieli samorządu i przedsiębiorców stworzył szansę na wymianę bardzo różnych pomysłów i dyskusję o najbardziej potrzebnych funkcjonalnościach dworca. – powiedział Paweł Wróblewski, moderator warsztatów z PKP S.A. - To przyszli pasażerowie i społeczność lokalna najlepiej znają potrzeby dotyczące przyszłego obiektu - dodaje.

Na zakończenie warsztatów każda grupa przedstawiła efekty swojej pracy, co pozwoliło zestawić i ocenić poszczególne pomysły.

Wczorajsze spotkanie rozpoczyna proces konsultacji. Uczestnicy warsztatów otrzymają wkrótce dostęp do specjalnej grupy na portalu społecznościowym, gdzie uzyskają bieżące informacje o postępach w projekcie, będą mogli zadawać pytania oraz przesyłać swoje spostrzeżenia i uwagi.

Inwestycja jest kwalifikowana do realizacji w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę