Menu

Od 11 czerwca nowy rozkład jazdy

fot. PolskaKolej.TV. Wszelkie prawa zastrzeżone. fot. PolskaKolej.TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

11 czerwca 2017 r. nastąpi kolejna, tzw. wakacyjna zmiana rozkładu jazdy pociągów. Ostateczny termin zawiadomienia pasażerów o nowej siatce połączeń mija 21 maja. Wtedy zarządca infrastruktury musi opublikować go w internecie. Na dworcach, w formie plakatów, nowy rozkład musi pojawić się najpóźniej 1 czerwca.

Urząd Transportu Kolejowego przypomina, że zarządca infrastruktury – PKP Polskie Linie Kolejowe – najpóźniej w niedzielę, 21 maja, powinien zgodnie z przepisami opublikować nowy rozkład na swojej stronie internetowej www.portalpasazera.pl. Drukowane rozkłady w formie plakatów powinny pojawić się na stacjach najpóźniej w czwartek, 1 czerwca.

Przepisy nie określają terminu publikacji rozkładu jazdy przez przewoźników np. na ich stronach internetowych. Jednak to w ich interesie leży zapewnienie podróżnym należytej informacji o swojej ofercie przewozowej. Warto zwrócić uwagę na to, że w internecie funkcjonuje kilka rozkładów jazdy pociągów. Część z nich jest prowadzona przez przewoźników lub na ich zlecenie (np. rozkład.pkp.pl prowadzony przez PKP Informatyka). Nie podlegają one ustawowym obowiązkom i termin ich aktualizacji zależy od ich właścicieli.

W ramach rocznego rozkładu jazdy pociągów 2016/2017 zarządca infrastruktury PKP PLK przewidział cztery korekty. Kolejne zmiany wejdą w życie 3 września i 15 października 2017 r.

Podstawa prawna:

- art. 30e w zw. z art. 30 ust. 12 ustawy z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym (tekst jedn. Dz.U. z 2016 r. poz. 1727 z późn. zm.)

Ważne linki:

- oficjalny internetowy rozkład jazdy zarządcy infrastruktury PKP PLK: www.portalpasazera.pl

- generator elektronicznych plakatów stacyjnych: www.portalpasazera.pl/Plakaty

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę