Menu

Nowa nominacja do zarządu DB Cargo Polska S.A.

fot. DB Cargo Polska S.A. fot. DB Cargo Polska S.A.

Rada Nadzorcza DB Cargo Polska zdecydowała o powołaniu z dniem 1 października 2017 r. Roberta Nowakowskiego na stanowisko Członka Zarządu ds. Produkcji. Zastąpi on Michaela Hetzera, który przechodzi do struktur koncernu w Niemczech, obejmując funkcję Prezesa Zarządu nowo powstałej spółki International Operations Services.

Robert Nowakowski jest związany Grupą DB Cargo Polska od 1 września 2011 roku, kiedy powierzono mu funkcję prezesa zarządu DB Schenker Rail Tabor, a następnie prezesa Infra SILESIA. Współpracował również z Etihad Rail DB, gdzie odpowiadał za obszar współpracy z klientami. Od 1 marca 2017 zajmował w DB Cargo Polska stanowisko Dyrektora ds. Przewozów Towarowych.

- Jestem pewien, że wiedza i bogate doświadczenie Roberta, pozwolą mu w pełni wywiązać się z powierzonych zadań i są gwarancją osiągnięcia sukcesu, z korzyścią dla całej firmy - mówi Marek Staszek, prezes zarządu DB Cargo Polska - Gratuluję i życzę Robertowi powodzenia w osiąganiu wyznaczonych celów – dodaje Staszek

Robert Nowakowski z koleją związany jest od ponad 20 lat – przeszedł wszystkie szczeble drogi zawodowej. Ekspert w obszarze przewozów kolejowych i taboru kolejowego. W latach 1992 – 1997 pracował w Zachodniej Dyrekcji Okręgowej PKP. W dawnym PKP Przewozy Regionalne był m.in. zastępcą dyrektora w Mazowieckim i Łódzkim Zakładzie Przewozów Regionalnych oraz dyrektorem w Podlaskim i Kujawsko – Pomorskim Zakładzie tej spółki. Od stycznia 2008 r. do sierpnia 2011 był członkiem zarządu w Przewozów Regionalnych. Ukończył Wydział Transportu Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Radomiu.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę