Menu

Spotkania Dolnoślązaków z nowymi pociągami

fot. Koleje Dolnośląskie S.A. fot. Koleje Dolnośląskie S.A.

Darmowe przejazdy najnowszymi składami Kolei Dolnośląskich, pokazy pierwszej pomocy, konkursy i animacje dla dzieci. Te wszystkie atrakcje czekają na uczestników pikników rodzinnych organizowanych przez regionalnego przewoźnika.

Pikniki będą odbywać się przez dwa miesiące na 9 dolnośląskich stacjach kolejowych. Serię rozpocznie festyn na stacji Wrocław Wojnów już w niedzielę 1 października 2017 roku. Punktem kulminacyjnym spotkania będzie prezentacja najnowszego pociągu – Impulsu 45WE oraz możliwość darmowego przejazdu. Przewidziano cztery kursy, które zostaną zrealizowane na trasie Wrocław Wojnów-Wrocław Główny.

- Kupując nowoczesne Elektryczne Zespoły Trakcyjne od firmy Newag robiliśmy to z myślą o naszych podróżnych. Cieszymy się, że to właśnie pasażerowie i miłośnicy kolei z naszego regionu będą mieli szansę jako pierwsi przetestować najnowsze pociągi, zanim te oficjalnie wyruszą na dolnośląskie tory. Miejsc na pewno nie zabraknie, nasze nowe składy mogą jednorazowo przewieźć nawet do 500 osób – Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Harmonogram pikników rodzinnych Kolei Dolnośląskich:

- Wrocław Wojnów 01.10.2017 r.

- Jelcz Laskowice 08.10.2017 r.

- Strzelin 15.10.2017 r.

- Kamieniec Ząbkowicki 22.10.2017 r.

- Kłodzko Główne 29.10.2017 r.

- Jelenia Góra 05.11.2017 r.

- Wałbrzych Miasto 12.11.2017 r.

- Chojnów 19.11.2017 r.

- Legnica 26.11.2017 r.

13 września do Legnicy zostały dostarczone dwa pierwsze pięcioczłonowe pociągi, które zapoczątkowały proces odbioru zamówienia Kolei Dolnośląskich od nowosądeckiej firmy Newag S.A. Nowe IMPULSY 45WE będą dłuższe od tych wykorzystywanych dotychczas, będą również klimatyzowane i w pełni niskopodłogowe, co ułatwi korzystanie z nich osobom starszym i niepełnosprawnym. Dodatkowo jako jedyne pociągi użytkowane przez regionalnych przewoźników będą wyposażone w fotele z regulowanymi oparciami, pod którymi pasażerowie znajdą gniazda zasilania oraz porty USB umożliwiające ładowanie m.in. telefonów komórkowych czy tabletów. Pociągi, które dodatkowo będą wyposażone w pokładowe WiFi, mogą osiągać prędkość nawet 160 km/h. Całość zamówienia zostanie zrealizowana do końca roku 2017.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę