Menu

PR: SMOG-owi mówimy NIE!

fot. Polregio fot. Polregio

W związku z częstym zanieczyszczeniem powietrza w regionie miasta Krakowa PolRegio uruchomiło możliwość bezpłatnych przejazdów pociągami REGIO dla mieszkańców Aglomeracji Krakowskiej.

SMOG-owi mówimy stanowcze NIE, dlatego od 1 marca br., podróżujący na co dzień samochodem, mogą pomóc zadbać o środowisko - o coś tak bardzo wspólnego a jednocześnie indywidualnego - które ściśle wiąże się ze zdrowiem każdego z nas.

Warto wykorzystać taką okazję, dbając o dobro wspólne, jakim jest natura, o komfort życia a jednocześnie oszczędzając - przemieszczając się szybko i sprawnie, a może nawet wygodniej, co najmniej dlatego, że nie staniecie w korkach.

Poniżej kilka niezbędnych informacji, jak korzystać z oferty w dni o podwyższonym poziomie smogu.

Akcja „Walka ze SMOG-iem”– zasady i korzyści:

- ważny dowód rejestracyjny samochodu z aktualnymi badania technicznymi

- przejazdy wyłącznie w pociągach REGIO, w relacjach na obszarze Aglomeracji Krakowskiej (ograniczenie stacjami: Skawina, Zabierzów, Zastów, Podłęże)

- bezpłatnie podróżujący może zabrać ze sobą jedną osobę towarzyszącą, która również pojedzie za darmo.

Wartość stężenia pyłu PM10 [µg/m3] powyżej 141 mikrogramów na metr sześcienny, jaką odnotowano w ostatnich dniach, na terenie szerokorozumianego obszaru miasta Krakowa, to alarmujący wynik. Powinien determinować mieszkańców, jak również stale przebywających i podróżujących w tym rejonie do regularnego a może nawet odnalezienia na stałe alternatywy dla jazdy samochodem.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę