Menu

Wielkanocne wyjazdy z PKP Intercity

fot. www.intercity.pl fot. www.intercity.pl

Do Wielkanocy został niecały miesiąc, warto więc już teraz zaplanować świąteczny wyjazd. PKP Intercity podpowiada co zrobić, aby podróżować wygodnie i w atrakcyjnej cenie.

Kup bilet już teraz i zapłać mniej

Bilety na wielkanocną podróż można kupić już teraz. Warto nabyć je wcześniej, by móc skorzystać z ofert promocyjnych. Super Promo to pula najtańszych biletów obowiązujących w pociągach ekspresowych - EIP (Pendolino) oraz EIC. Dzięki niej m.in. z Krakowa, Katowic, Poznania czy Trójmiasta do Warszawy można podróżować już od 49 zł, a z Wrocławia do Warszawy - od 59 zł. Natomiast oferta Promo pozwala korzystać z pociągów ekspresowych w cenie połączeń ekonomicznych, czyli nawet o 55 proc. niższej od ceny bazowej. Podróżować można już od 79 zł.

Po wyczerpaniu puli najtańszych biletów PKP Intercity oferuje zniżki Wcześniej – Taniej. Obejmuje ona wszystkie kategorie pociągów i obowiązuje na dowolnie wybranych trasach. W zależności od terminu zakupu biletu automatycznie naliczany jest rabat w wysokości 30, 20 lub 10 proc. Oferta obowiązuje do 7 dni przed wyjazdem.

Podróże weekendowe i rodzinne mogą być tańsze

Oferta weekendowa, umożliwiająca wielokrotne przejazdy w ramach jednego biletu, to idealny wybór dla tych, którzy w czasie Wielkanocy planują odwiedzić kilka miast. W świąteczny weekend bilety będą ważne o jeden dzień dłużej. Z oferty będzie więc można skorzystać od piątku 30 marca 2018 roku od godz. 19:00 aż do wtorku 3 kwietnia 2018 roku do godz. 6:00 rano. Cena Biletu Weekendowego w drugiej klasie wynosi 81 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Z Biletem Weekendowym MAX za 164 zł można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity.

PKP Intercity ma także ofertę dla rodzin. Podróżujący, którzy świąteczny wyjazd planują w grupie liczącej od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia, mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego. Dzięki tej ofercie wszyscy pasażerowie otrzymają 30-procentową zniżkę.

Ciesz się wygodną podróżą

PKP Intercity dysponuje nowoczesnymi pociągami Pendolino, Flirt3 oraz PesaDART, a także nowymi i zmodernizowanymi wagonami, na pokładzie których już w kilka godzin można komfortowo przejechać do odległych nawet o kilkaset kilometrów miast, np. z Warszawy do Katowic (2,20 h) , Wrocławia (3,31 h), Trójmiasta (2,50 h), czy ze Szczecina do Poznania (2,30 h). Co ważne, podróż pociągiem zapewnia przejazd z centrum do centrum miasta, dzięki czemu łatwiej można dostać się do punktu docelowego świątecznej podróży. W nowych i zmodernizowanych pojazdach znajduje się wiele udogodnień dla pasażerów - wygodne fotele, gniazdka elektryczne, nowoczesne toalety, indywidualne oświetlenie, przewijaki dla niemowląt, strefa gastronomiczna czy stojaki do przewozu rowerów. Zostały one też przystosowane do potrzeb rodzin z dziećmi czy podróżnych z niepełnosprawnościami. Dzięki licznym udogodnieniom łatwiej jest się zrelaksować, np. czytając książkę lub oglądając film.

Stern

Redaktor

Strona: www.polskakolej.tv

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę