Menu
Stern

Stern

Redaktor

URL strony: http://www.polskakolej.tv

Pociągiem z Legnicy do Lubina i Rudnej Gwizdanów

Przywrócenie kolejowych połączeń pasażerskich w Zagłębiu Miedziowym oraz sprawniejszy transport towarów - to najważniejsze efekty inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Dziś spółka podpisała umowę wartą prawie 190 mln zł na modernizację 40 km linii Legnica – Rudna Gwizdanów. Odnowionych będzie 9 stacji i przystanków. Dodatkowy przystanek powstanie w Lubinie.

Grupa PKP gotowa na upały

Klimatyzacja w coraz większej liczbie pociągów PKP Intercity, pełna gotowość służb technicznych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., zapas wody – Grupa PKP jest przygotowana do wsparcia podróżnych w trudnych warunkach spowodowanych wysokimi temperaturami.

KŚ starają się o nowy przystanek w Chorzowie

20 lipca odbyło się już drugie spotkanie przedstawicieli Uniwersytetu Śląskiego, władz miasta Chorzowa, Kolei Śląskich i PKP PLK w temacie nowej lokalizacji przystanku kolejowego w Chorzowie. Nowa inwestycja miałaby przede wszystkim ułatwić dostęp do transportu kolejowego studentom z chorzowskiego kampusu UŚ.

Wspólne połączenia POLREGIO i PKS Częstochowa

Mieszkańcy Częstochowy oraz Ziemi Kłodzkiej mogą już korzystać z nowego, zintegrowanego połączenia kolejowo-autobusowego. Od lipca można podróżować na trasie Częstochowa – Kłodzko – Lichkov, kupując bilety na portalu e-podróżnik.pl w ramach jednej transakcji. PKS Częstochowa to kolejny przewoźnik, z którym POLREGIO rozpoczęło współpracę.

Subskrybuj to źródło RSS