Menu
Stern

Stern

Redaktor

URL strony: http://www.polskakolej.tv

Będą krótsze i wygodniejsze podróże z Gdyni do Słupska

Sprawniejsza kolej w aglomeracji trójmiejskiej, szybsze i bezpieczniejsze podróże z Gdyni do Lęborka i Słupska to planowane efekty modernizacji pomorskiej linii Gdynia – Słupsk nr 202. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A podpisały umowy na projektowanie wraz z nadzorem autorskim za 30 mln zł. Realizacja projektu z Krajowego Programu Kolejowego jest oszacowana na 2 mld zł.

Pierwszy krok w kierunku budowy terminala intermodalnego w Koninie

PKP S.A. wspólnie z Miastem Konin i Wielkopolskim Centrum Logistycznym Konin – Stare Miasto S.A. podpisała trójstronny list intencyjny o wzajemnej współpracy przy realizacji projektu logistycznego. To pierwszy krok w kierunku budowy terminala intermodalnego zlokalizowanego w Koninie. Kolejowa spółka dysponuje w tym mieście ok. 4,8-hektarową nieruchomością o potencjale transportowo-logistycznym.

Koleje Dolnośląskie liderem przejazdów specjalnych i turystyki kolejowej - Aktualizacja

W 2017 roku regionalny przewoźnik wraz z kolejowymi partnerami uruchomił 272 pociągi specjalne, którymi podróżowało ponad 36 tysięcy osób. – To wyśmienita forma promowania usług KD oraz zachęcania Dolnoślązaków do korzystania z kolei – mówi Piotr Rachwalski, prezes zarządu Kolei Dolnośląskich. Najwięcej połączeń Koleje Dolnośląskie uruchomiły razem z Turystyką Kolejową TurKol.pl

Subskrybuj to źródło RSS